Formacionet zyrtare, Zvicër-Kamerun

Formacionet zyrtare, Zvicër-Kamerun

Zvicra do të ndeshet në Kupën e Botës për herë të parë në histori me Kamerunin.

Skuadra zvicerane e Murat Yakin u kualifikua pa humbur asnjë ndeshje, duke siguruar një kalim në finale përpara kampionëve të Evropës, Italisë, raporton KosovaPress.

Grupi G është mjaftë i vështirë, pasi aty bëjnë pjesë edhe Serbia dhe Brazili, andaj fitorja në këtë ndeshje është tejet e rëndësishme për Zvicrën.


Këto janë formacionet zyrtare:

Zvicra: Sommer, Widmer, Akanji, Elvedi, Rodriguez, Xhaka, Freuler, Shaqiri, Sow, Vargas, Embolo.

Kameruni: Onana, Fai, Castelletto, N’Koulou, Tolo, Oum Gouet, Anguisa, Hongla, Mbeumo, Choupo-Moting, Toko Ekambi.

Lexo edhe

Video