Formacionet zyrtare të ndeshjes Inter-Bologna

Formacionet zyrtare të ndeshjes Inter-Bologna

Pas humbjes nga Real Madridi në ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, Interi rikthehet në Serie-A atu ku sot do të ballafaqohet me Bolognan.

Ndeshje zhvillohet në stadiumin “Giuseppe Meazza” me fillim nga ora 18: dhe tashmë të dy skuadra i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Simone Inzaghi kësaj radhe e ka lënë në bankën rezervë Edin Dzekon dhe si partner i Lautaro Martinez do të jetë Joaquim Correa, përcjellë KosovaPress.


Ja formacionet zyrtare:

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozovic, Vecino, Dimarco; Lautaro Martinez, Correa

Bologna: Skorupski; De Silvestri, Medel, Bonifazi, Hickey; Dominguez, Svanberg; Skov Olsen, Soriano, Sansone; Arnautovic

Lexo edhe

Video

error: