Formacionet zyrtare të ndeshjes Barcelona-Athletic Bilbao

Formacionet zyrtare të ndeshjes Barcelona-Athletic Bilbao

Barcelona kërkon që të vazhdojmë me formën e mirën në ndeshjet e fundit në La Liga ku nuk di për humbje ne pesë sfidat e fundit ku ka regjistruar tri fitore dhe dy barazime.

Skuadra e trajneri Xavi Hernandez po lufton për një pozitë që dërgon në Ligën e Kampionëve në sezonin e ardhshëm dhe sonte në stadiumin “Camp Nou”, me fillim nga ora 21:00 do të ballafaqohet me rivalin e papërshtatshëm Athletic Bilbaon, transmeton KosovaPress.


Këto janë formacionet zyrtare të dy skuadrave:

Barcelona: Ter Stegen, Dest Pique, Araujo, Sergio, Alves, Adama, Pedri, Ferran, Aubameyang, Gavi

Athletic Bilbao: Simon, Lekue, Vivian,  Yeray, Balenziaga, Zarraga, Vencedor, Vesga, Serrano, Villalibre, Garcia

Lexo edhe

Video