Formacionet zyrtare të Milanit dhe Veronas

Formacionet zyrtare të Milanit dhe Veronas

Sot me fillim nga ora 15:00 stadiumi “San Siro” do të jetë nikoqir i ndeshjes tejet interesante mes Milanit dhe Veronas, e vlefshme kjo për xhiron e pestë të Serie A.

Milani synon të këndellet pas humbjes së thellë 5:1 nga Interi dhe pas barazimit 0:0 ndaj Newcastle në Ligën e Kampionëve, raporton KosovaPress.

Ndërkaq, Verona në ndeshjen e fundit ndaj Bolognas barazoi pa gola, 0:0.

Takimi i fundit mes Milanit dhe Veronas daton në muajin qershor të këtij viti, ku asokohe “Rossonerët” shënuan fitore 3:1.


Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy skuadrat do të kenë probleme me mungesa të lojtarëve, ku për Milanin nuk do të paraqiten Bennacer, Caldara, Kalulu dhe Maignan, kurse te Verona mungojnë Braaf, Doig, Henry dhe Hrustic.

Tanimë trajnerët kanë vendosur për formacionet zyrtare, dhe ato i gjeni më poshtë.

Milani (3-4-3): Sportiello; Tomori, Kjaer, Thiaw; Florenzi, Reijnders, Krunic, Musah; Leao, Giroud, Pulisic

Verona (3-4-2-1): Montipo; Magnani, Hien, Dawidowicz; Faraoni, Hongla, Folorunsho, Terracciano; Duda, Lazovic; Ngonge

Lexo edhe

Video