Formacionet zyrtare të derbit romak Lazio-Roma

Formacionet zyrtare të derbit romak Lazio-Roma

Janë publikuar tashmë edhe formacionet zyrtare të derbit romak ndërmjet Lazios dhe Romës.

Kjo ndeshje vjen në kuadër të xhiros së gjashtë të kampionatit italian dhe zhvillohet nga ora 18:00 në stadiumin “Olimpico”.


Këto janë formacionet zyrtare:

Lazio: Reina; Marusic, Luiz Felipe, Acerbi, Hysaj; Milinkovic-Savic, Leiva, Luis Alberto; Pedro, Immobile, Felipe Anderson

Roma: Patricio, Karsdorp, Mancini, Ibanez, Vina, Cristante, Veretout, Zaniolo, Mihitaryan, El Sharawy, Abraham

Lexo edhe

Video