Formacionet zyrtare të derbit Inter – Milan

Formacionet zyrtare të derbit Inter – Milan

Një tjetër derbi “Madoninna” ndërmjet Interit dhe Milanit do të zhvillohet sonte me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Giuseppe Meazza”.

Kjo ndeshje është e vlefshme për Kupën e Italisë dhe të dy trajnerët, si Antonio Conte ashtu edhe Stefano Pioli kanë bërë disa ndryshime në formacione, përcjell KosovaPress.


Këto janë formacionet zyrtare:

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Kolarov; Darmian, Barella, Brozovic, Vidal, Perisic; Lukaku, Alexis Sanchez

Milan: Tatarusanu; Dalot, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Meite; Saelemaekers, Brahim Diaz, Leao; Ibrahimovic

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: