Formacionet zyrtare të derbit Drita-Gjilani

Formacionet zyrtare të derbit Drita-Gjilani

Në kuadër të xhiros së tetë të Superligës së Kosovës në futboll do të zhvillohet edhe derbi ndërmjet Dritës dhe Gjilanit.

Drita në këtë takim vije pas dy fitoreve radhazi dhe kërkon të tretën në mënyrë që të mbetet afër liderit Ballkanit në tabelë.

Në anën tjetër Gjilani në këtë sfidë vije pas fitores nga Liria dhe synon që të nxjerr rezultat pozitiv.


Këto janë formacionet zyrtare:

Drita: Smakiqi, Broja, Be. Kransiqi, Salihu, Vitija, Ajzeraj, Baftiu, Selmani, Dabiqaj, Bl. Krasniqi, Thaçi.

Gjilani: Bllaca, Kqiku, Acka, Bilalli, Basa, Heric, Bajrami, Nafiu, Shabani, Ismajli, Shehi

Lexo edhe

Video