Formacionet zyrtare të Ballkanit dhe Prishtinës

Formacionet zyrtare të Ballkanit dhe Prishtinës

Sot me fillim nga ora 15:00 stadiumi i qytetit në Suharekë do të jetë nikoqir i përballjes tejet interesante mes Ballkanit dhe Prishtinës, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 32 të Superligës së Kosovës.

Në xhiron e fundit të zhvilluar të dy këto skuadra arkëtuan nga një pikë, ku Ballkani barazoi 1:1 me Dukagjinin, kurse Prishtina barazoi pa gola me Llapit, raporton KosovaPress.

Momentalisht, Ballkani zë vendin e dytë në tabelë në kuotën e 62 pikëve, krahas Prishtinës që renditet e katërta me 42 pikë të arkëtuara.


Takimi i fundit mes këtyre dy skuadrave daton në muajin e kaluar, respektivisht në muajin mars, ku asokohe Prishtina shënoi fitore solide 2:0.

Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare dhe ato i gjeni më poshtë.

Ballkani

Prishtina

Lexo edhe

Video