Formacionet zyrtare, Sevilla-Real Madrid

Formacionet zyrtare, Sevilla-Real Madrid

Konfirmimin e madh në luftën për titull si kandidati i vetëm serioz Real Madridi mund ta bëjë sonte me një fitore eventuale ndaj Sevillës, skuadër e cila deri pak javë më parë ishte e vetmja që e shqetësonte skuadrën e Carlo Ancelottit drejtë këtij objektivi të madh.

Sonte më fillim nga ora 21:00, ‘Los Blancos” zbarkojnë në stadiumin “Ramón Sánchez Pizjuán” me synimin e vetëm për të marrë tre pikë të reja, transmeton KosovaPress.

Janë shumë mungesa të rëndësishme në skuadrën e kryeqytetit spanjoll dhe kjo mund të jetë motiv shtesë që Sevilla të kërkojë diçka më shumë nga kjo ndeshje.


Këto janë formacionet zyrtare:

Sevilla: Bono, Navas, Kounde, Carlos, Acuna, Rakitic, Jordan, Gomez, Lamela, Tecatito, Martial

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Alaba, Kroos, Modric, Benzema, Valverde, Lucas, Vonisius, Camavinga

Lexo edhe

Video