Formacionet zyrtare: Muriqi me Mallorcan kërkojnë fitoren ndaj Cadizit

Formacionet zyrtare: Muriqi me Mallorcan kërkojnë fitoren ndaj Cadizit

Sot me fillim nga ora 14:00 ndeshja mes Cadizit dhe Mallorcas e hap programin e ndeshjeve të La Ligas spanjolle.

Mallorca e kërkon fitoren me çdo kusht kundër Cadizit në stadiumin “Nuevo Mirandilla”, raporton KosovaPress.

Ylli kosovar, Vedat Muriqi e udhëheq sulmin e Mallorcas, ku trajneri Javier Aguirre rreshtohet me një formacion 5-4-1 kundër Cadizit.

Në anën tjetër, trajneri i Cadizit ka vendosur për skemën 4-4-2, me Alvaro Negredon në krye të sulmit, përkrah Anthony Lozanos.


Mallorca nuk ka mungesa në skuadër, kurse te Cadizi nuk paraqiten Alejo, Cala, Chust, Garrido, Jose Mari, San Emeterio, Sobrino dhe Zaldua.

Formacionet zyrtare i gjeni më poshtë.

Cadiz (4-4-2): Ledesma; Espino, Mbaye, Hernandez, Carcelen; Ocampo, Fernandez, Alcaraz, Bongonda; Lozano, Negredo

Mallorca (5-4-1): Rajkovic; Maffeo, Valjent, Raillo, Copete, Costa; Rodriguez, Grenier, Ruiz de Galarreta, Lee; Muriqi

Lexo edhe

Video