Formacionet zyrtare, Liverpool-Brentford

Formacionet zyrtare, Liverpool-Brentford

Janë publikuar tashmë formacionet zyrtare të ndeshjes ndërmjet Liverpoolit dhe Brentfordit, sfidë kjo e vlefshme për xhiron e 22-të të këtij edicionin të Premier Ligës.

Jurgen Klopp edhe në këtë ballafaqim do të duhet të punojë pa yjet kryesorë të skuadrës për shkak se ata janë të angazhuar në Kupën e Afrikës duke përfshirë Mohamed Salah, Keita e Mane, transmeton KosovaPress.

Vendi i tretë është pozita ku “Të Kuqtë” janë momentalisht të pozicionuar me vetëm një pikë më pak se Chelsea i vendit të dytë dhe me një fitore eventuale do t’i parakalonin djemtë Thomas Tuchel.


Këto janë formacionet zyrtare të kësaj ndeshje e cila fillon nga ora 15:00:

Liverpool: Alisson, Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Jones, Chamberlain, Jota, Firmino

Brentford: Fernandez, Ajer, Jansson, Pinnock, Roerslev, Janelt, Norgaard, Baptiste, Henry, Mbeumo, Toney

Lexo edhe

Video