Formacionet zyrtare, Kroaci-Belgjikë

Formacionet zyrtare, Kroaci-Belgjikë

Kroacia dhe Belgjika do të ballafaqohen në një sfidë direkte për të siguruar një vend në mesin e 16 ekipeve më të mira të Kupës së Botës.

Një pikë është diferenca ndërmjet dy skuadrave në të mirë të Kroacisë e cila e kryeson grupin F me katër pikë, kurse Belgjika është e treta me tre pikë, raporton KosovaPress.

Të dy kombëtaret janë të kompletuara para kësaj sfide, me të dy trajnerët që i kanë në dispozicion të gjithë lojtarët për këtë ndeshje kaq të rëndësishme.


Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 16:00 në “Ahmad bin Ali Stadium” dhe këto janë formacionet zyrtare:

Kroacia: Livakovic, Sosa, Gvardiol, Lovrem Juranovic, Brozovic, Modric, Kovacic, Kramaric, Perisic, Livaja

Belgjika: Courtois, Dendocker, Alderweired, Vertonghen, Meunier, Witsel, De Bruyne, Castagne, Trossard, Carrasco, Martens

Lexo edhe

Video