Formacionet zyrtare, Korea e Jugut-Gana

Formacionet zyrtare, Korea e Jugut-Gana

Korea e Jugut dhe Gana do të ballafaqohen në rrethin e dytë të ndeshjeve të grupit H.

Koreanët kanë një pikë pas barazimit në ndeshjen e parë më Uruguain dhe me një fitore eventuale do t’i rriste shanset që t’u kualifikuar në fazën tjetër të Kampionatit Botëror, raporton KosovaPress,


Ndeshja fillon nga ora 14:00 në “Education City Stadium” dhe këto janë formacionet zyrtare:

Koreja e Jugut: Seunggyu, Jinsu, Minjae, Wooyoung, Inbeom, Heungmin Son, Guesung, Moonhwan, Younggwon, Changhoon, Wooyeong.

Gana: Ati Zigi; Lamptey, Salisu, Amartey, Mensah; Abdul Samed, Partey, Kudus; A.Ayew, J.Ayew, Iñaki Williams.

Lexo edhe

Video