Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Formacionet zyrtare Inter – Juventus

Formacionet zyrtare Inter – Juventus

Java e 18-të e Serie A sjell derbin e shumëpritur ndërmjet Interit dhe Juventusit sonte në “Giuseppe Meazza” me fillim nga ora 20:45.

Trajnerët Antonio Conte dhe Andrea Pirlo treguan respekt maksimal për njëri-tjetrin në konferencat për medie para ndeshjes, përcjell KosovaPress.

Momentalisht Interi ka katër pikë më shumë se Juventusi dhe renditet në vendin e dytë, por ‘Zonja e Vjetër” ka një ndeshje më pak të zhvilluar.


Këto janë formacionet zyrtare:

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Barella, Brozovic, Vidal, Young; Lautaro, Lukaku.

Juventus: Schezney, Danilo, Bonucci, Chiellini, Frabotta, Ramsey, Rabiot, Bentacur, Chiesa, Ronaldo, Moratta

Lexo edhe

Video

error: