Formacionet zyrtare, Ajax-Benfica

Formacionet zyrtare, Ajax-Benfica

Brazimi 2-2 në ndeshjen e parë ndërmjet Ajaxit dhe Benfikës lë gjithçka të hapur sa i përket asaj se cila prej këtyre dy skuadrave do të vazhdojë tutje në Ligën e Kampionëve.

Në sfidën e sotme që fillon nga ora 21:00 dhe që zhvillohet në stadiumin “Johan Cruijf Arena” të dy skuadra vijnë me shumë mungesa të rëndësishme, por që kanë synim të njëjtë, për të ecur më tutje në këtë garë, transmeton KosovaPress.


Këto janë formacionet zyrtare:

Ajx: Onana, Timber, Alvarez, Gravenberch, Tadic, Antony, Mazraoyi, Blind, Martinez, Haller, Berghuiz

Benfika: Odysseas, Gilberto, Otamendi, Vertonghen, Grimaldo, Weigl, Taarabt, Rafa, Everton, Ramos, Darwin

Lexo edhe

Video