Formacionet e mundshme, Villarreal-Liverpool

Formacionet e mundshme, Villarreal-Liverpool

Do të zhvillohet sot ndeshja e dytë ndërmjet Villarrealit dhe Liverpoolit nga ku edhe do të dal finalisti i parë i Ligës së Kampionëve.

Sfida kthyese do të zhvillohet në stadiumin “De La Ceramica”  me fillim nga ora 21:00, transmeton KosovaPress.

Skuadra spanjolle është përpara një misioni shumë të vështirë pasi u mposht me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë nga skuadra angleze, prandaj i duhet një përmbysje e madhe për të vazhduar tutje, gjë e cila duket shumë pak e mundur kur dihet forma e lartë e skuadrës së Jurgen Klopp.


Këto janë formacionet e mundshme:

Villarreal (4-4-1-1): Rulli; Foyth, Albiol, Torres, Estupinan; Chukwueze, Capoue, Parejo, Danjuma; Lo Celso; Moreno

Liverpool: (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Konate, van Dijk, Robertson; Keita, Fabinho, Thiago; Salah, Mane, Diaz.

Lexo edhe

Video