Formacionet e mundshme të duelit Zvicër-Kamerun

Formacionet e mundshme të duelit Zvicër-Kamerun

Zvicra do të ndeshet në Kupën e Botës për herë të parë në histori me Kamerunin.

Skuadra zvicerane e Murat Yakin u kualifikua pa humbur asnjë ndeshje, duke siguruar një kalim në finale përpara kampionëve të Evropës, Italisë, raporton KosovaPress.

Grupi G është mjaftë i vështirë, pasi aty bëjnë pjesë edhe Serbia dhe Brazili, andaj fitorja në këtë ndeshje është tejet e rëndësishme për Zvicrën.


Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka pritet të luajnë nga minuta e parë. Ndeshja fillon nga ora 11:00 dhe këto janë formacionet e mundshme:

Zvicra: (4-2-3-1): Sommer; Ëidmer, Schar, Akanji, Rodriguez; Freuler, Xhaka; Shaqiri, Soë, Okafor; Embolo

Kameruni: (4-4-2): Onana; Fai, Castelletto, Nkoulou, Tolo; Mbeumo, Hongla, Anguissa, Toko Ekambi; Aboubakar, Choupo-Moting

Lexo edhe

Video