Formacionet e mundshme, Lazio-Inter

Formacionet e mundshme, Lazio-Inter

Xhiro e tretë e kampionatit italian Serie-A, do të hapet sot me dy ndeshje interesante dhe kryesorja do të zhvillohet nga ora 20:45 në stadiumin “Olimpico”.

Ndeshja tjetër do të zhvillohet nga ora 18:30 ku do të ballafaqohen Monza me Udinezen, përcjellë KosovaPress.

Interi do të kërkoje fitoren e tretë radhazi për të vazhduar kështu ecurinë e fitoreve në këtë fillim të kampionatit.


Këto janë formacionet e mundshme:

Lazio (4-3-3): Provedel; Lazzari, Patric, Romagnoli, Marusic; Milinkovic-Savic, Cataldi, Vecino; Felipe Anderson, Immobile, Zaccagni

Inter: (3-5-2): Handanovic; Bastoni, de Vrij, Skriniar; Gosens, Calhanoglu, Brozovic, Barella, Dumfries; Martinez, Lukaku

Lexo edhe

Video