Florent Hadërgjonaj flet pas transferimit në Turqi

Florent Hadërgjonaj flet pas transferimit në Turqi

​Florent Hadërgjonaj dje ka zyrtarizuar transferimin e tij në klubin turk, Kasimpa.

Skuadra turke luanë në garat e Superligës së Turqisë, shkruan KosovaPress.

Mbrojtësi nga Deçani këtë sezon e kishte humbur vendin në formacion bazë të Huddersfield, që bën gara në ‘Championship’.


Pas transferimit, futbollisti kosovar i ka falënderuar të gjithë për përkrahje e madhe.

“Përshëndetje miq. Dua të ju njoftoj se nga sot jam transferuar tek ekipi kryeqytetas turk Kasimpasa që bën gara në Superligën e Turqisë. Tek Kasimpasa jam si huazim gjashtë mujor nga Huddersfield. Faleminderit të gjithëve për mesazhet e shumta dhe përkrahjen e madhe që ma keni dhënë”, ka shkruar ai.

Ja postimi i plotë i futbollistit:

Lexo edhe

Video