Firmino drejt gjigantit spanjoll

Firmino drejt gjigantit spanjoll

Roberto Firmino mund të kalojë në La Liga pas zyrtarizimit të largimit nga Liverpooli.


Sipas “Fichajes”, Barcelona po udhëheq garën për nënshkrimin e Roberto Firmino nga Liverpool verën e ardhshme. Sulmuesi brazilian njoftoi largimin e tij nga Reds dhe mund të jetë një kartë e vlefshme për skuadrën e Xavi, përcjellë KosovaPress.

Gjigantët katalanas mund të kenë konkurrencë të madhe nga rivali, Real Madrid, por raporti sugjeron se Barcelona është përpara Madridit për shërbimet e Firminos.

Lexo edhe

Video