Fiona po shndërrohet në uragan dhe do të godasë Porto Rikon

Fiona po shndërrohet në uragan dhe do të godasë Porto Rikon

Stuhia tropikale Fiona po forcohet sot teksa po i afrohet Porto Rikos dhe territorit të Ishujve të Virgjër, njoftoi Qendra Kombëtare e Uraganeve të SHBA-së.

Fiona, e cila pritet të shndërrohet në uragan, nesër të godasë Porto Rikon, si dhe Ishujt e Virgjër.


Shirat e dendur të sjellë nga Fiona do të godasin nesër Republikën Domenikane, ndërsa të hënën mbrëma ishujt Karaibe.

Të paktën një person ka vdekur në ishullin Guadeloupe në Karaibe, pasi një stuhi rrëzoi një shtëpi, thanë zyrtarët lokalë.

Lexo edhe

Video