Finalja e Ligës së Kampionëve, këto janë formacionet zyrtare

Finalja e Ligës së Kampionëve, këto janë formacionet zyrtare

Futbollistët e Paris Saint-Germain dhe Bayern Munih do të luajnë në finalen e Ligës së Kampionëve sonte duke filluar nga ora 21.00.

Të dy skuadrat janë në gjendje të shkëlqyeshme dhe pa dyshim, një duel interesant na pret në Lisbonë.

Parisienët eliminuan Dortmundin, Atalanta dhe Leipzig deri në finale, ndërsa klubi i Munihut ishte më i mirë se Chelsea, Barcelona dhe Lyon.

Bayern dukej veçanërisht bindës, sidomos në duelin me Barcelonën, të cilën e mposhtën me rezultat të thellë 8:2. Sidoqoftë, ata treguan dobësi në mbrojtjen kundër Lyonit, dhe PSG me siguri do të përpiqet ta shfrytëzojë këtë.


Ndërkohë janë publikuar formacionet me të cilat skuadrat do të nisin betejën për titullin e më të mirit në Evropë:

PSG: Navas – Kehrer, Bernat, Silva, Kimpbembe – Marquinhos, Paredes, Herrera – Di Maria, Neymar, Mbappe.

Bayern: Neuer – Davis, Alaba, Boateng, Kimmich – Thiago, Goretzka, Muller, Coman, Gnabry – Lewandowski.

Video