Finalja e Kupës së Mbretit, ja rezultati i pjesës së parë

Finalja e Kupës së Mbretit, ja rezultati i pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së Kupës së Mbretit mes skuadrës së Real Betisit dhe asaj të Valencias, ku të dy skuadrat kanë gjetur golin.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara, Real Betisi dhe Valencia hynë drejt zhveshtoreve duke barazuar me rezultat 1:1, përcjell KosovaPress.


Fillimisht, ishte sulmuesi Borja Iglesias ai i cili e zhbllokoi rezultatin i pari, duke kaluar Betisin në epërsi prej 1:0 në minutën e 11’.

Golin e barazimit për Valencian dhe të fundit të pjesës së parë e shënoi sulmuesi Hugo Duro, i cili shënon në minutën e 30’ të ndeshjes për 1:1.

Rezultati i pjesës së parë është 1:1.

Lexo edhe

Video