Finalja e Kupës së Kosovës, publikohen formacionet zyrtare të Dukagjinit e Llapit

Finalja e Kupës së Kosovës, publikohen formacionet zyrtare të Dukagjinit e Llapit

Vetëm edhe 45 minuta na ndajnë nga finalja e madhe e Kupës së Kosovës mes Dukagjinit dhe Llapit, ku fituesi i kësaj gare do të sigurojë biletën në garat evropiane.

Të dy skuadrat do të kërkojnë me çdo kusht fitoren, por favorit është Llapi, pasi garon në Superligën e Kosovës, në krahasim me Dukagjinin që është pjesë e Ligës së Parë, përcjell KosovaPress.


Formacionet:

Dukagjini (4-3-3): Muhaxhiri; Syla, Basriu, Kuqi, Hasanaj; Gashi, Millaku, Jashanica; Mulaj, Merlaku, Osmani

Llapi (4-2-3-1): Coric; Peposhi, Prenci, Idrizi, Emini; Shabani, Ramadani; Sadriu, Hoti, Selmani; Januzi

Video