Finalja e FA Cup, fillon ndeshja me Chelseat e Leicester Cityt

Finalja e FA Cup, fillon ndeshja me Chelseat e Leicester Cityt

Ka filluar finalja e madhe e FA Cup angleze, ku skuadra e Chelseat do të zhvillojë ndeshje kundër Leicester Cityt në stadiumin “Wembley”.

Kjo është dyshja e 117 e ndryshme në histori të FA Cup, kurse është finalja e 140 në histori të këtij kompeticioni, përcjell KosovaPress.


Tanimë të dy skuadrat kanë të publikuara formacionet zyrtare, dhe ato mund ti gjeni të bashkangjitura më poshtë.

Chelsea (3-4-2-1): Kepa; Silva, Rudiger, Azpilicueta; Alonso, Jorginho, Kante, James; Mount, Ziyech; Werner

Leicester City (3-4-1-2): Schmeichel; Fofana, Evans, Soyuncu; Castagne, Tielemans, Ndidi, Thomas; Perez; Iheanacho, Vardy

Video

error: