Fillon të dëgjohet dëshmitari i parë në gjykimin ndaj Gucatit dhe Haradinajt në Hagë

Në Dhomat e Specializuara në Hagë ka nisur dëgjimi i dëshmitarit të parë në gjykimin ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Zenka Pumper është dëshmitarja e parë e Zyrës së Prokurorit të Specializuar dhe ajo është koordinatore e hetimit në këtë zyrë. Zenka Pumper ka thënë … Continue reading Fillon të dëgjohet dëshmitari i parë në gjykimin ndaj Gucatit dhe Haradinajt në Hagë