Fillon takimi Di Maio-Konjufca

Ka filluar takimi në mes të ministrit të Jashtëm italian Luigi Di Maio dhe kryetarit të Kuvendit të Kosovës Glauk Konjucfa, ne kabinetin e këtij të fundit.


Paraprakisht diplomati italian ka takuar kryeministrin e Kosovës Albin Kurti dhe ministren e Jashtme Donika Gërvalla në takime te ndara.

Në konferencën e mbajtur në MPJD, ministri italian tha se Kosova nuk duhet të ketë frikë nga dialogu me Serbinë meqë sipas tij nga ky proces shteti i Kosovës vetëm sa do të forcohet ndërkombëtarisht.

Lexo edhe

Video