Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Fillon seanca e Kuvendit, diskutohet për dialogun Kosovë-Serbi

Fillon seanca e Kuvendit, diskutohet për dialogun Kosovë-Serbi

Ka filluar seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, ku deputetët do të diskutojnë për ecurinë e deritanishme të dialogut Kosovë-Serbi, me kërkesë të kryeministrit Albin Kurti.


Katër ditë para takimit të Brukselit me presidentin serb Vuçiq, Kurti do të diskutojë me deputetët lidhur dialogun.

Paraprakisht deputetët do të bëjnë deklarime jashtë rendit të ditës dhe pyetje parlamentare për ekzekutivin.

Lexo edhe

Video

2 Comments

Komentet janë të mbyllura.

error: