Fillon seanca, debatohet për 100 ditëshin e Qeverisë Kurti II

Deputetët e Kuvendit të Kosovës janë mbledhur të hënën për të debatuar për 100 ditëshin e Qeverisë Kurti.

Përveç kësaj, deputetët pritet të zgjedhin edhe dy anëtarë të Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë dhe zgjedhjen e tri anëtarëve të Komisionit të Pavarur të Mediave.


Ndërkohë, pritet të shqyrtohet edhe propozim-vendimi i Qeverisë për themelimin e institucionit te Operës së Kosovës si institucion i shërbimit publik./KosovaPress.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: