Fillon pjesa e dytë e ndeshjes, Reali kërkon ta ruajë epërsinë ndaj Frankfurtit

Fillon pjesa e dytë e ndeshjes, Reali kërkon ta ruajë epërsinë ndaj Frankfurtit

Ka filluar në stadiumin “Helsinki Olympic Stadium” ndeshje finale e Superkupës së Evropës ku po ballafaqohen Real Madridi dhe Eintracht Frankfurti.


Pas 45 minutave të para, skuadra spanjolle është në epërsi me rezultat minimal 1-0, transmeton KosovaPress.

Goli i realizua në minutën e 37’ dhe realizues ishte mbrojtësi i krahut Davide Alaba pas asistimit nga braziliani Casemiro.

Lexo edhe

Video