Fillon përballja mes Kosovës e Irlandës së Veriut, këtu mund ta shikoni ndeshjen

Fillon përballja mes Kosovës e Irlandës së Veriut, këtu mund ta shikoni ndeshjen

Ka filluar ndeshja mes Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Irlandës së Veriut, e vlefshme kjo për fazën e grupeve në Ligën e Kombeve.

Dueli i sotëm është i vlefshëm për xhiron e tretë të Grupit 2 në Ligën C, në të cilin momentalisht “Dardanët” gjenden në pozitën e dytë me tre pikë, dy sosh më shumë se kundërshtari i sotëm, që zë vendin e tretë, përcjell KosovaPress.


Kosova synon me çdo kusht fitoren sot përballë Irlandës së Veriut në stadiumin “Fadil Vokrri”, ndërsa sot shënohet katër vjetori i vdekjes së legjendës së futbollit tonë, Fadil Vokrrit.

Linkun për ta shikuar ndeshjen e gjeni më poshtë.

https://twitter.com/i/broadcasts/1rmGPgALQvMKN

Lexo edhe

Video