Fillon ndeshja Roma-Man United

Fillon ndeshja Roma-Man United

Ka filluar ndeshja në stadiumin “Olimpico” mes AS Romës dhe Manchester United, e vlefshme kjo për ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së dytë të Ligës së Evropës.

Padyshim që “Djajtë e Kuq” gjenden me një këmbë në finale, pasi që në ndeshjen e parë si vendas shkatërruan skuadrën e Romës me rezultat të thellë 6:2, përcjell KosovaPress.


Romës i duhet një mrekulli për ta rikthyer rezultatin në të mirë të tyre, kurse Manchester United i mjafton barazimi, që të vazhdoj në finale të këtij kompeticioni.

Rezultati i ndeshjes së parë:

Manchester United 6 – 2 AS Roma

Lexo edhe

Video