Fillon ndeshja mes Uellsit dhe Zvicrës

Fillon ndeshja mes Uellsit dhe Zvicrës

Ka filluar ndeshja e dytë e Grupit A mes Kombëtares së Uellsit dhe asaj të Zvicrës në kuadër të fazës së grupeve të Kampionatit Evropian Euro 2020.

Ndeshja e parë e këtij grupi dhe ajo hapëse e Euro 2020 mes Turqisë dhe Italisë, që përfundoi me rezultat 3:0 në favor të italianëve, përcjell KosovaPress.


Të dy kombëtaret kanë zbarkuar në stadiumin “Baku Olympic” me synimin për ta nisur në mënyrën më të mirë Euro 2020.

Tek “Helvetikët”, titullarë në këtë përballje janë edhe Xherdan Shaqiri i Liverpoolit dhe Granit Xhaka i Arsenalit.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: