Fillon ndeshja mes Prishtinës dhe Bodo/Glimt

Fillon ndeshja mes Prishtinës dhe Bodo/Glimt

Kampioni i Superligës së Kosovës do të vazhdojë ëndrrën për kualifikim në garat evropiane ku përballet me kampionin norvegjez Bodo/Glimt.

Ka filluar ndeshja mes Prishtinës dhe Bodo/Glimt, e vlefshme kjo për raundin e tretë të kualifikimeve të UEFA Conference League, përcjell KosovaPress.


Të pranishëm në “Fadil Vokrri” janë edhe tifozët prishtinas “Plisat”, të cilët kanë filluar përkrahjen e skuadrës së tyre me këngë dhe brohoritje të ndryshme.

Kjo është ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave, ku “Plisat” e zhvillojnë si vendas në kryeqytet, ndërsa ndeshja e kthimit do të zhvillohet më datën 12 gusht në stadiumin “Aspmyra” në Norvegji.

Lexo edhe

Video

2 Comments

Komentet janë të mbyllura.