Fillon ndeshja mes Liverpool dhe Southampton

Fillon ndeshja mes Liverpool dhe Southampton

Ka filluar ndeshja interesante në stadiumin “Anfield Road” mes gjigandit anglez Liverpool dhe skuadrës së Southampton.

Kjo përballje është e vlefshme për xhiron e 13 të Premier Ligës angleze, ku Liverpooli do të synojë me çdo kusht pikët e plota që ta ngushtojë diferencën me liderin e tabelës Chelsean, përcjell KosovaPress.


Momentalisht, Liverpooli zë vendin e tretë në tabelë me gjithsej 25 pikë, katër sosh larg Chelseat, kurse kundërshtari i sotëm Southampton pozicionohet në vendin e 13 me gjithsej 14 pikë të arkëtuara.

Liverpool – Southampton (Stadiumi Anfield Road)

Lexo edhe

Video