Fillon ndeshja mes Lazios dhe Juventusit

Fillon ndeshja mes Lazios dhe Juventusit

Ka filluar ndeshja në stadiumin “Olimpico” mes skuadrës së Lazios dhe gjigandit italian Juventus, e vlefshme kjo për xhiron e 12 të Serie A.

Në këtë ndeshje të dy skuadrat rikthehen nga fitoret në xhiron e tyre të fundit, ku Lazio e mposhti me rezultat 3:0 Salernitanan, kurse Juventusi me rezultat minimal 1:0 shënoi fitore kundër Fiorentinas.

Të dy skuadrat i ndajnë tre pikë në tabelë, ku Lazio zë vendin e pestë me 21 pikë, kurse Juventusi pozicionohet në vendin e tetë me gjithsej 18 pikë të arkëtuara.


Formacionet e të dy skuadrave i gjeni më poshtë.

Lazio (4-3-3): Reina; Hysaj, Luiz Felipe, Acerbi, Zaccagni; Milnikovic-Savic, Cataldi, Alberto; Anderson, Pedro, Lazzari

Juventus (4-4-2): Szczesny; Pellegrini, De Ligt, Bonucci, Danilo; Rabiot, Locatelli, McKennie, Quadrado; Morata, Chiesa

18:00 Lazio – Juventus (Stadiumi Olimpico)

Lexo edhe

Video

error: