Fillon ndeshja mes Holandës e Ekuadorit

Fillon ndeshja mes Holandës e Ekuadorit

Ka filluar të zhvillohet minuta e parë e përballjes tejet interesante mes Kombëtares së Holandës dhe asaj të Ekuadorit.

Holanda do ta kërkojë me çdo kusht fitoren sot kundër Ekuadorit, fitore kjo e cila do të ishte e dyta me radhë në fazën e grupeve të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, raporton KosovaPress.

Momentalisht, Holanda dhe Ekuadori gjenden në kuotën e njëjtë të pikëve në Grupin A, me tre sosh të arkëtuara, në pozitat një dhe dy në tabelë.


Takimi i fundit mes këtyre dy kombëtareve daton në muajin maj të vitit 2014, ku asokohe ndeshja përfundoi pa fitues me rezultat të barabartë 1:1.

Ndërkaq ndeshjen LIVE mund ta ndiqni më poshtë.

French women rely on these shoes this winter (himtree.com)

Lexo edhe

Video