Fillon ndeshja mes Evertonit dhe Arsenalit

Fillon ndeshja mes Evertonit dhe Arsenalit

Ka filluar të zhvillohet minuta e parë e ndeshjes tejet interesante mes Evertonit dhe Arsenalit, e vlefshme kjo për Premier Ligën angleze.

Të dy skuadrat do të kërkojnë me çdo kusht pikët e plota, ku Arsenali dëshiron ta vazhdojë me fitore rrugën drejt titullit, ndërsa Evertoni kërkon ta gjejë fitoren e parë nën urdhrat e trajnerit të ri, Sean Dyche dhe të luftojë për mbijetesë, raporton KosovaPress.

Formacionet zyrtare janë këto:


Everton (4-4-1-1): Pickford; Mykolneko, Tarkowski, Coady, Coleman; McNeil, Onana, Gueye, Iwobi; Doucoure; Calwert-Lewin

Arsenal (4-3-3): Ramsdale; White, Saliba, Gabriel, Zinchenko; Odegaard, Partey, Xhaka; Saka, Nketiah, Martinelli

Ndërkaq, linkun e ndeshjes e gjeni më poshtë.

Why the fear of vomiting drastically limits life (toshilive.com)

Lexo edhe

Video