Fillon ndeshja mes Danimarkës dhe Belgjikës

Fillon ndeshja mes Danimarkës dhe Belgjikës

Ka filluar pjesa e parë e ndeshjes së Grupit B mes Danimarkës dhe Belgjikës, përballje kjo që është duke u zhvilluar në stadiumin “Parken” të Kopenhagës.


Belgjika rikthehet nga fitorja kundër Rusisë me rezultat bindës 3:0. Kurse, Danimarka do të kërkojë të befasoj belgët për ta regjistruar fitoren e parë në Euro 2020, përcjell KosovaPress.

Momentalisht, Belgjika kryeson Grupin B me 3 pikë, aq sa kanë edhe Rusia dhe Finlanda, por me dy ndeshje të zhvilluara. Kurse, Danimarka zë vendin e fundit me 0 pikë.

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: