Fillon ndeshja, Kroacia e Maroku në luftë për vendin e tretë të Botërorit

Fillon ndeshja, Kroacia e Maroku në luftë për vendin e tretë të Botërorit

Ka filluar të zhvillohet minuta e parë e përballjes tejet interesante mes Kroacisë dhe Marokut, ndeshje kjo e cila do ta përcaktojë se cila kombëtare renditet në vendin e tretë të Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

Kroacia dhe Maroku po përballen në stadiumin “Khalifa International” të Dohas, me synimin e vetëm te medalja e bronztë e këtij Botërori, raporton KosovaPress.


Takimi i fundit mes këtyre dy kombëtareve daton në fazën e grupeve të këtij turneu, ku asokohe ndeshja përfundoi pa fitues me rezultat të barabartë 0:0.

Ndërkaq, më poshtë mund ta gjeni linkun për ta shikuar ndeshjen LIVE.

Croatia vs Morocco Live – World Cup – 2022-12-17 (hes-goals.tv)

Lexo edhe

Video