Fillon gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë

Ka filluar në Hagë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa.

Ky është gjykimi i parë që po fillon në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, e Mustafa është i arrestuari i parë nga Specialja dhe që po qëndron në paraburgim prej shtatorit të vitit 2020.


Aktakuza ndaj Mustafës është konfirmuar më 12 qershor të vitit 2020 ndërsa ai u arrestua më 24 shtator dhe u dërgua në objektin e paraburgimit në Hagë.

Mustafa, që është i pranishëm në sallën e gjykatës, në paraqitjen e tij të parë është deklaruar i pafajshëm.

Lexo edhe

Video

1 Koment

  • […] ​Prokurori: Faji i vetëm i viktimave të Mustafës ishte se i përkisnin një partie tjetër politike Prokurori i Specializuar: Viktimat e Salih Mustafës ishin shqiptarë ​Salih Mustafa konfirmon deklaratën e tij: Nuk jam fajtor për asnjë nga pikat që më ngarkohen ​Salih Mustafa konfirmon deklaratën e tij: Nuk jam fajtor për asnjë nga pikat që më ngarkohen ​Prokurori i Specializuar: Gjykata Speciale është frymëzuar nga zëra kosovarë Fillon gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë […]

Komentet janë të mbyllura.