Fillon finalja e Kupës së Kosovës mes Dukagjinit e Llapit

Fillon finalja e Kupës së Kosovës mes Dukagjinit e Llapit

Ka filluar finalja e madhe e Kupës së Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë mes Dukagjinit dhe Llapit, ku fituesi do të siguroj garat evropiane për sezonin e ardhshëm.


Të dy skuadrat e zhvillojnë këtë ndeshje si mysafirë në kryeqytet, me synim e vetëm drejt triumfit në finalen e sezonit 2020/21, përcjell KosovaPress.

Favoritë të sotëm janë skuadra e Llapit me eksperiencën që kanë si ekip elitar në Superligën e Kosovës, por nuk mund të përjashtohet edhe befasia nga Dukagjini që garon në Ligën e Parë të Kosovës.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: