Fillon derbi mes Prishtinës e Gjilanit

Fillon derbi mes Prishtinës e Gjilanit

Ka filluar të zhvillohet minuta e parë e derbit mes Prishtinës dhe Gjilanit, ndeshje kjo që po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Momentalisht, të dy skuadrat gjenden në kuotën e njëjtë të pikëve, ku Prishtina zë vendin e tretë në tabelë me 22 pikë, aq sa ka edhe Gjilani në vendin e katërt, raporton KosovaPress.


Takimi i fundit mes këtyre dy skuadrave daton në muajin shtator, ku asokohe nuk u përcaktua fituesi pasi ndeshja përfundoi me rezultat të barabartë 1:1.

Prishtina: Nika; Krasniqi, Belica, Pllana, Shabani, Prapashtica, Kryeziu, Bytyqi, Useini, Uka, Gashi

Gjilani: Koliçi; Musolli, Halili, Jashari, Zeka, Elton Pereira Gomes, Dabiqaj, Prekazi, Solomon, Zabërgja, Hoxha

Lexo edhe

Video