Fillon derbi mes Leicester e Manchester United

Fillon derbi mes Leicester e Manchester United

Ka filluar derbi i Premier Ligës angleze mes skuadrës së Leicester Cityt dhe Manchester United, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e tetë të Premier Ligës angleze.

Në xhiron e fundit, Manchester United regjistroi barazim 1:1 kundër Evertonit, njëjtë sikurse skuadra e Leicester që barazoi me rezultat 2:2 kundër Crystal Palace, përcjell KosovaPress.

Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy skuadrat do të kenë probleme me mungesa të lojtarëve, ku te Leicester nuk do të paraqiten Fofana, Justin dhe Ndidi, kurse për “Djajtë e Kuq” do të mungojnë Cavani, Fred dhe Varane.


Tanimë, të dy trajnerët kanë publikuar formacionet me të cilat do ta fillojnë këtë ndeshje, dhe ato zyrtare i gjeni më poshtë.

Leicester City (3-4-1-2): Schmeichel; Amartey, Evans, Soyuncu; Pereira, Tielemans, Soumare, Castagne; Maddison; Iheanacho, Vardy

Manchester United (4-2-3-1): De Gea; Shaw, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka; Matic, Pogba; Sancho, Fernandes, Greenwood; Ronaldo

16:00 Leicester City – Manchester United (Stadiumi King Power)

Lexo edhe

Video

error: