Fillojnë ndeshjet e Grupit E, Spanja e Gjermania synojnë fitoret

Fillojnë ndeshjet e Grupit E, Spanja e Gjermania synojnë fitoret

Ka filluar të zhvillohet minuta e parë në dy ndeshjet e fundit të Grupit E, ku do të mësojmë se cilat kombëtare sigurojnë biletën drejt fazës eliminatore të Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

Në stadiumin “Al Bayt”, Gjermania synon me çdo kusht fitoren kundër Kosta Rikës, raporton KosovaPress.

Ndërkaq, krahas këtij takimi ka filluar të zhvillohet edhe ndeshja tjetër tejet interesante mes Japonisë dhe Spanjës, ku kjo e fundit kërkon ta evitojë ndonjë befasi të mundshme dhe të siguroj kualifikimin tutje si lider i grupit.

Më poshtë mund ti shikoni ndeshjet LIVE.


Kosta Rika – Gjermania

9 tips for starting the new year solo (himtree.com)

Japonia – Spanja

50 date ideas – for every situation (himtree.com)

Lexo edhe

Video