Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

FIFA publikon ranglistën e re, Kosova pëson rënie

FIFA publikon ranglistën e re, Kosova pëson rënie

Insititucioni më i lartë i futbollit botëror FIFA ka publikuar sot ranglistën e re në nivel të shteteve.

Në këtë renditje vërehet rënia e Kosovës tri pozita më poshtë pas paraqitjeve të dobëta kundër Suedisë dhe Spanjës në ndeshjet kualifikuese për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”, përcjellë KosovaPress.


“Dardanët” renditën në vendin 120 derisa kishte qenë në të 117-tën.

Ndeshjet e radhës Kosova do t’i zhvillojë kundër Gjeorgjisë, Greqisë dhe Spanjës në muajin shtator të këtij viti.

Lexo edhe

Video

error: