FIFA hap procedurat ndaj Argjentinës

FIFA hap procedurat ndaj Argjentinës

Siç bëhet e ditur nga “RMC Sport”, organi qeverisës i futbollit botërorë, FIFA ka hapur procedurat ndaj Kombëtares së Argjentinës.


Kjo gjë vjen si pasojë e ngjarjeve që ndodhën gjatë finales dhe festimeve të Kupës së Botës në përballjen me Francën, raporton KosovaPress.

Një shkelje e nenit 11 (sjellje fyese dhe shkelje e parimeve të lojës së ndershme) mund të ngritët si akuzë ndaj portierit, Emiliano Martinez.

Lexo edhe

Video