Ferizaj, vidhen para në xhami

Ferizaj, vidhen para në xhami

Policia sot ka informuar se dje janë vjedhur para në një xhami në Ferizaj.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se persona të panjohur kanë depërtuar brenda xhamisë dhe nga aty kanë vjedhur dy kasaforta me para në vlerë dyzetë (40) €.”, ka bërë të ditur Policia.


Ndërkohë, rasti është në procedurë hetimore.

Rasti është cilësuar si “Vjedhje e rëndë”.

Lexo edhe

Video