Ferizaj eliminohet nga Kupa e Kosovës

Ferizaj eliminohet nga Kupa e Kosovës

Klubi i futbollit Ferizaj është eliminuar nga Kupa e Kosovës me vendim të Komisionit të Garave brenda Federatës së Futbollit të Kosovës.


Ferizaj kishte triumfuar me rezultat 3:2 ndaj KF Beharit, por këta të fundit u ankuan ishte ankuar se një futbollist i ekipit kundërshtar nuk kishte të drejtën e lojës.

Komisioni i Garave ka miratuar kërkesën e Beharit dhe e ka regjistruar ndeshjen ndaj Ferizajt me rezultatin zyrtar 3:0, transmeton KosovaPress.

Lexo edhe

Video