Fadil Gashi dhe Adem Hoxha ia bëjnë kuorumin e duhur presidentit

Fadil Gashi dhe Adem Hoxha ia bëjnë kuorumin e duhur presidentit

Dy deputetët nga radhët e minoriteteve joserbe, Fadi Gashi dhe Adem Hoxha kanë arritur në sallën ku pritet të votohet presidenti i vendit.


Të dy deputetët, njëri nga komuniteti rom e tjetri goran, munguan në seancën e mbrëmshme për çka bëri që të dështojë zgjedhje e presidentit.

Shefja e deputetëve të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila para fillimit të seancës konfirmoi për KosovaPress se tashmë i kanë arritur numrat e duhur.

Lexo edhe

Video

error: